LESEM - Letní škola environmentálního myšlení

21. 5. 2018

Bez popisku

LESEM 2018! Pojďte se s námi projít LESEM! Na Letní škole environmentálního myšlení PRO STŘEDOŠKOLÁKY poznáš "zeleně" smýšlející kolektiv, rozšíříš si obzory (mj. v oblasti environmentalistiky, ekologie a rozvojové tématiky) a lépe poznáš sebe sama. To vše v krásné přírodě CHKO Moravský kras na ekologickém Horním mlýně ve Křtinách! Vyučování se nekoná! Budeme hrát hry, poznávat zajímavé lidi, zapáleně diskutovat, podnikat výlety a užívat prázdnin.

JE LESEM PRO MĚ? Chodíš na střední? Zajímáš se o přírodu a o vliv člověka na ni? Třeba pochybuješ o udržitelnosti současného způsobu života naší společnosti, jsi nespokojen/a s bezohledným využíváním přírody nebo jen hledáš smysluplnou cestu, kterou se vydat po střední škole. Pokud s tebou uvedená témata trochu rezonují, jsi na správné adrese! Nemusíš se bát, že LESEM bude jen pokračováním školního roku. Na Letní škole se sice něco naučíš, ale určitě ne formou memorování přednášek - čekají nás workshopy, exkurze, promítání filmů nebo hry v přírodě Moravského krasu.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT? Vzdělávat a rozvíjet se budeme prostřednictvím her, promítání, workshopů, společných diskuzí a přednášek, pozveme hosty významné pro české environmentální hnutí. Zamýšlet se budeme nad současným přístupem člověka k přírodě a nad tím, jaké jsou k němu alternativy. Seznámíme se s principem dobrovolné skromnosti a prožívat ji budeme na vlastní kůži. Zaobírat se budeme i rozvojovou problematikou a tématem nerovnosti ve světě. Budeme pobývat v přírodě, putovat, poznávat různé podoby přírody. Představíme Ti vysokoškolský obor Environmentální studia, který na FSS MU všichni organizátoři studujeme. Seznámíme se s přístupy k ochraně přírody u nás i ve světě. Pokusíme se společně učit samostatnému a kritickému myšlení a kritickému přijímání informací ve Světě, kde k nám kvanta informací různé kvality a pravdivosti přicházejí každou vteřinou. Ukážeme Ti další možné cesty, kterými se po střední škole můžeš vydat (dobrovolnictví, cestování,...).

Více informací na facebooku akce.

Přihlášky ZDE (do 30.5.)