Konference Nerůst a sociálně-ekologická transformace

13. 9. 2022

Pojďme společně přemýšlet i společně snít. O dobrém životě – dostupném pro všechny – v rámci jedné planety.

Máme za sebou první nerůstovou konferenci, kterou naše katedra pořádala společně s organizacemi NaZemi, Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci a Konzeptwerk Neue Ökonomie. Na Zelném trhu v prostorech Tržnice se potkali příznivci nerůstu z různých oblastí - z akademického prostředí, z neziskovek, z malých a větších firem, z různých organizací, z politiky a umění. Během čtyř společných dnů se diskutovalo o vizích nerůstu, nerůstových politikách, strategiích, nerůstu v praxi, ale také o budoucnosti tohoto hnutí. Konference se zúčastnilo víc jak 150 lidí z Česka, Slovenska ale i odjinud z Evropy. Od nás z katedry se na organizování konference podílela především Eva Fraňková. S přípravami konference pomáhalo také velké množství dobrovolníků a dobrovolnic z řad našich studentů a studentek. Program konference zahrnoval panelové diskuze, přednášky, zážitkové workshopy a také bohatý kulturní program.

Všem, kteří se na přípravách i hladkém průběhu konference podíleli, moc děkujeme!

Konference se konala v rámci projektu "Partnerství pro dialog o nerůstu a sociálně-ekologické transformaci" podpořeného Evropskou komisí v rámci programu Erasmus+.